"Левски" обърна Ботев във Враца

Робърта с 2 гола за победата с 3:1

"Левски" обърна Ботев във Враца | StandartNews.com

"Левски" постигна много ценна победа в битката си да не играе във втората четворка от efbet Лига през сезон 2020/2021. "Сините" обърната във Враца местния Ботев с 3:1. След слабо първо полувреме "Левски" губеше с 0:1. Костадин Ничев даде превес на домакините в шестата минута с премерен удар, а в 15-ата Даниел Генов изпусна дузпа, стреляйки в гредата. В 31-ата Генов пък пропусна изключителен шанс да вкара втори гол в срещата, след като фронтално срещу Зоран Микулич стреля встрани. „Сините” излязоха променени през второто полувреме и в рамките на девет минути реализираха три гола. Найджъл Робърта изравни резултата в 57-ата, а две по-късно капитанът на гостите Живко Атанасов направи обрата пълен. В 66-ата нападателят Робърта се разписа и от дузпа. В класирането "Левски" вече е девети с 24 т, колкото има и осмия Царско село. Ботев (Вр) е 12-и с 18 т.

В други мачове днес: Славия - Монтана 2:1 и Ботев (Пд) - ЦСКА 1948 3:2.