"Левски" обърна Берое за Купата

Робърта вкара и трите гола за "сините" и ги класира на четвъртфинал

"Левски" обърна Берое за Купата | StandartNews.com

"Левски" постигна най-голямата си победа през сезон 2021. На Герена „сините” направиха пълен обрат за 3:1 срещу Берое в осминафинален мач за Купата на България и по този начин хората на Славиша Стоянович продължиха напред в турнирната надпревара. Абсолютен герой на „Герена” бе Найджъл Робърта, който вкара трите попадения за домакините (38, 65-дузпа и 90+2), като по-рано през първата част в 27-ата минута Мартин Камбуров за пореден път порази вратата на Левски от дузпа, но това беше всичко от старозагорския тим в София. Абсолютен антигерой за отбора на Димитър Димитров бе Карлос Охене, който след 61 минути игра си изкара директен червен картон за настъпване на Мартин Петков, а малко по-късно гостите имаха същите претенции за наказание срещу Робърта, който фаулира вратаря на Берое Ганев, но реферът Станислав Тодоров декорира нидерландеца в жълто. Жребият за четвъртфиналите ще бъде теглен утре след мача Славия - Монтана.