Неделя,

Кой триумфира на 14-ия ден от Олимпиадата

От: Агенция Стандарт -
Кой триумфира на 14-ия ден от Олимпиадата
A
A
A

2 седмици олимпийски игри! 2 седмици триумф на спорта! Днес, 6 август, бяха раздадени 23 комплекта медали - в бокса, борбата, каратето, леката атлетика и ощепредаде bTV. Знаем вече кои са първите олимпийски златни медалистки във футбола от Токио - националният отбор на Канада триумфира във финала. 

А ето и всички медалисти от ден 14:

Футбол, жени:

1. Канада

2. Швеция

3. САЩ

Лека атлетика, 50 км спортно ходене, мъже:

1. Давид Томала (Полша)

2. Йонатан Хилберт (Германия)

3. Ивън Дънфий (Канада)

Лека атлетика, 20 км спортно ходене, жени:

1. Антонела Палмисано (Италия)

2. Сандра Аренас (Колумбия)

3. Хун Лю (Китай) 

Лека атлетика, 5000 метра, мъже:

1. Джошуа Чептегей (Уганда)

2. Мохамед Ахмед (Канада)

3. Пол Челимо (САЩ)

Лека атлетика, 400 метра, жени:

1. Шоне Милър (Бахамски острови)

2. Марилейди Паулино (Доминиканска република)

3. Алисън Филикс (САЩ) 

Лека атлетика, 1500 метра, жени:

1. Феит Кипиегон (Кения)

2. Лаура Мюир (Великобритания)

3. Сифан Хасан (Нидерландия) 

Лека атлетика, копие, жени:

1. Лю Шъин (Китай)

2. Мария Андрейчук (Полша)

3. Келси-Лий Барбър (Австралия) 

Лека атлетика, щафета 4Х100 метра, жени:

1. Ямайка (Бриана Уилямс, Илейн Томпсън-Хера, Шели-Ан Фрейзър-Прайс, Шерика Джаксън)

2. САЩ (Джавиан Оливър, Теана Даниълс, Джена Прандини, Габриеле Томас)

3. Великобритания (Аша Филип, Имани Лансикут, Дина Ашър-Смит, Дарил Нейта)

Лека атлетика, щафета 4Х100 метра, мъже:

1. Италия (Лоренцо Пата, Ламонт Джейкъбс, Есеоса Десалу и Филипо Торту)

2. Великобритания (Чиджнду Уджа, Жарнел Хюз, Ричард Килти и Нетаниел Мичъл-Блейк)

3. Канада (Аарън Браун, Джером Блейк, Брендън Родни и Андре де Грас) 

Плажен волейбол, жени:

1. Ейприл Рос и Аликс Клайнман (САЩ)

2. Мариафе Артачо дел Солар и Таликуа Кланси (Австралия)

3. Йоана Хайдрих и Анук Верж-Депре (Швейцария)

Бокс, категория до 91 кг, мъже:

1. Хулио ла Крус (Куба)

2. Муслим Гаджимагомедов (Руски олимпийски комитет)

3. Абнер Тейшейра (Бразилия) и Дейвид Ниика (Нова Зеландия)

Колоездене на писта, медисън, жени:

1. Великобритания (Кейти Арчибалд и Лора Кени)

2. Дания (Амали Дидериксен и Джули Лет)

3. Руски олимпийски комитет (Гюлназ Хатунцева и Мария Новолодская) 

Колоездене на писта, бързина, мъже:

1. Хари Лаврейсен (Нидерландия)

2. Джефри Хоогланд (Нидерландия)

3. Джак Карлин (Великобритания)

Хокей на трева, жени:

1. Нидерландия

2. Аржентина

3. Великобритания

Борба, 74 кг свободен стил, мъже:

1. Заурбек Сидаков (Руски олимпийски комитет)

2. Магамедхабиб Кадзимагамедов (Беларус)

3. Бекзод Абдурахмонов (Узбекистан) и Кайл Дейк (САЩ)

Борба, 125 кг свободен стил, мъже:

1. Гейбъл Стийвсън (САЩ)

2. Гено Петриашвили (Грузия)

3. Амир Хосеин Заре (Иран) и Таха Акгюл (Турция)

Борба, категория до 53 кг, жени:

1. Маю Мукаида (Япония)

2. Цянюй Пан (Китай)

3. Ванеса Каладзинска (Беларус) и Болортуя Бат Очир (Монгалия)

Модерен петобой, жени:

1. Кейт Френч (Великобритания)

2. Лаура Асадаускайте (Литва)

3. Шаролта Ковач (Унгария) 

Тенис на маса, отборно, мъже:

1. Китай (Ма Лун, Фан Чжъндун и Сюй Син)

2. Германия (Тимо Бол, Патрик Франциска и Димитрий Овчаров)

3. Япония (Томокадзу Харимото, Джун Мидзутани и Коки Нива)

Карате, ката, мъже:

1. Рио Киюна (Япония)

2. Дамиан Кинтеро (Испания)

3. Али Софуоглу (Турция) и Ариел Торес Гутиерес (САЩ)

Карате, кумите, категория до 75 кг, мъже:

1. Луиджи Буза (Италия)

2. Рафаел Агайев (Азербайджан)

3. Корай Харспатаки (Унгария) и Станислав Хоруна (Украйна)

Карате, кумите, категория до 61 кг, жени:

1. Йована Прекович (Сърбия)

2. Сяоян Ин (Китай)

3. Гиана Лофти Фарук (Египет) и Мерве Чобан (Турция)

Спортно катерене, жени:

1. Яня Гарнбред (Словения)

2. Михо Нонака (Япония)

3. Акийо Ногучи (Япония)

Коментари

Сортирай по: Новите първо

Валутни курсове

По курса на БНБ
Валута Лева (BGN) Обратен курс за 1 лев
CHF 1.70725 0.585737
GBP 2.24388 0.445657
USD 1.71204 0.584099
Виж всички