Токио. Българинът Калоян Махлянов-Котоошу постигна впечатляваща победа на турнира по сумо в Токио. Той се наложи над Великия шампион Хакухо с йорикири в последната схватка за деня. За Махлянов това е първа победа над борец с ранг йокодзуна от лятото на 2009 г. насам.
Така Котоошу има вече 10 победи и 3 поражения, с какъвто актив е и Хакухо, единственият действащ йокодзуна. За Великия шампион обаче това е втора поредна загуба, след като ден по-рано беше победен от Харумафуджи. Явно в слаба форма, Хакухо не успя да се защити от атаката на българина. Махлянов го хвана през пояса и го хвърли върху сламените ограничители.
Баруто спечели предсрочно титлата в първия голям турнир за годината, след като постигна 13-а победа в 13-ата си схватка. Той се наложи над Котошогику и е недостижим два кръга преди края. Котоошу разделя 2-ото място с още петима борци, като всички имат еднакъв баланс от 10 победи и 3 загуби.
В по-ниската дивизия Макуучи трета поредна победа записа другият българин Даниел Иванов-Аоияма. Той се наложи над Кюкушухо с йорикири и има 5 победи и 8 поражения.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com