Италианка взе първа победа за световната купа в ските

Марта Басино триумфира на гигантския слалом в Килингтън

Италианка взе първа победа за световната купа в ските | StandartNews.com

Италианката Марта Басино се записа в историята на световните ски като победителка в старт от Световната купа. Тя трумфира в гигантския слалом в Килингтън (САЩ). За първия си успех за СК 23-годишната италианка даде общо време 1:38.19 минути. Тя бе най-бърза в първия манш с 49.05 секунди, след което направи солидно второ спускане за 49.14 секунди, за запази първото място. Втора на 0,26 сек зад нея остана миналогодишната победителка и нейна сънародничка Федерика Бриньоне. Световна вицешампионка в дисциплината от Гармиш 2011, бе седма след първия манш, но с уникален втори се качи на подиума. Олимпийската шампионка и носителка на голямата световна купа Микаела Шифрин (САЩ), завърши трета на 29 стотни от секундата. В генералното класиране за СК Шифрин вече има 240 т. Втора е Уенди Холденер (Швейц) със 128, а Бриньоне е трета със 125. Утре дамите карат слалом пак в Килингтън. Евроспорт ще излъчва пряко от 19,50 ч.