Историческо! Мароко би дузпата на Испания от Мондиала

Африканците за пръв път в своята история са на четвъртфинал на Световно първенство

Историческо! Мароко би дузпата на Испания от Мондиала | StandartNews.com

Мароко сензационно елиминира Испания с дузпи на Мондиал 2022. Срещата на стадион "Едюкейшън" завърши без голове след 120 минути, а при дузпите африканците биха с 3:0.

"Ла Фурия" беше доста по-активен през първото полувреме, но срещу себе си имаше изключително дисциплинирани футболни войни, които действаха като юмрук.

Нещо повече - макар да се отбраняваше, африканският отбор действаше отлично на контраатака и отправи точен удар, срещу нито един за световния шампион за 2010 година.

През второто полувреме и двата отбора бяха предпазливи, макар да имаха своите редки моменти в атака. До гол не се стигна и логично последваха две продължения по 15 минути. Най-чистото положение в мача по ирония на съдбата дойде в 123-ата минута, но Сарабия пропусна да отстреля африканците, пише gol.bg.