Голям малшанс за Мик Шумахер в Австрия

Неизправен пожарогасител спря синът на Шуми за подиум във Формула 2

Голям малшанс за Мик Шумахер в Австрия | StandartNews.com

Датският пилот от екипа на ART Кристиан Лундгор спечели второто състезание за сезона във Формула 2 в Австрия. Британецът Дан Тиктум от екипа на DAMS завърши на второ място, новозеландецът Маркъс Армстронг от АРТ затвори челната тройка. Победителят в първото състезание Роберт Шварцман (Prema), се оттегли в първата обиколка след преминаването на U-turn. Съотборникът на Шварцман и Мик Шумахер, син на седемкратния шампион от Формула 1 - Михаел Шумахер напусна състезанието в 13-ата обиколка поради необичаен проблем. Мик, който в събота зае четвърто място сега се движеше трети и се виждаше на подиума днес. Неочаквано обаче изненадата за него дойде от пожарогасителя му. Без никаква причина, докато Мик кара пожарогасителят в болида му се активира и заля кокпита с пяна. Това съвсем очаквано изненада младият Мик, който допусна фатално забавяне, което го лиши от позицията му. Малко по-късно той дори бе принуден да сложи край на състезанието си, заради разочароващия и доста необичаен инцидент.  След два етапа Шварцман води с 48 т. Вторият е Лундгор (43 г.), третият е британецът Калум Айлот от UNI-Virtuosi (43 г.).  Следващият етап от Формула 2 ще се проведе в Унгария от 17 до 19 юли.