Годжа спечели спускането във Вал Д'Изер

Влъхова продължава да води за Световната купа

Годжа спечели спускането във Вал Д'Изер | StandartNews.com

Олимпийската шампионка в спускането от ПьонгЧанг 2018 София Годжа спечели второто спускане от Световната купа по ски алпийски дисциплини във френския курорт Вал Д'Изер. 28-годишната италианка постигна време от 1:44.70 минута. Така тя записа първа победа за сезона и осма в кариерата си. Световната вицешампионка Корин Сутер (Швейцария), която победи вчера в първото спускане от Световната купа, остана втора на 24 стотни от секундата. За втори пореден ден Брийзи Джонсън (САЩ) завърши трета на 27 стотни и регистрира втори подиум в кариерата си. Световната шампионка Илка Щухец (Словения), раздели седмото място с олимпийската шампионка в супергигантския слалом от ПьонЧанг 2018 Естер Ледецка (Чехия). Двете са на 75 стотни след победителката. Водачка в генералното класиране след днешната надпревара остава Петра Влъхова с 425 точки, пред швейцарката Мишел Гизин с 298 точки, която се нареди девета днес с пасив от 77 стотни. Трета е трикратната носителка на Световната купа Микаела Шифрин (САЩ), която не участва във Вал Д'Изер, с 275 точки. В подреждането за малкия кристален глобус в спускането Годжа и Сутер делят първото място с по 180 точки. Утре във Вал Д'Изер има супергигантски слалом, който ще бъде излъчен по Евроспорт 1 от 12,00 ч (б.в.).