Георги Иванов трети на Европейската купа в Португалия

Георги Иванов трети на Европейската купа в Португалия | StandartNews.com

Лейрия. Атлет №1 на България за 2013-а година Георги Иванов завърши на престижното трето място в тласкането на гюле на Европейската купа по зимни хвърляния в Лейрия (Пор). Роденият в Сливен атлет направи само един успешен опит – 20.59 м.

В дните преди състезанието и след световното в Сопот, където зае непостиганото досега от наш атлет пето място, Иванов лекуваше контузия в кръста. Заради това той не успя да се противопостави на победителя в Лейрия Александър Лесной (Рус) – 21,23 м и на втория Марко Фортес (Порт) – 21,01 м.

Преди година Иванов спечели първия медал за България от Европейска купа по зимни хвърляния. Той тласна 19.68 м за второто място, като бе победен само от Борха Вивас (Исп) – 20.00 м.

Страната ни имаше още двама участника в Лейрия – Айхан Апти се класира шести в хвърлянето на чук при младежите до 23 г., а Радослава Мавросиева стана 11-а в тлаксането на гюле при жените.