Евровечер за Левски! Чака ги мач за много пари

Сините победиха драматично Апоел с 2:1.

Евровечер за Левски! Чака ги мач за много пари | StandartNews.com

Това лято Левски определено радва своите привърженици.

След страданията преди година,сините стигнаха до третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите, като победиха Апоел Беер Шава с 2:1 и се класираха напред.

В първия мач двата тима направиха нулево равенство.

Така сините ти чака ги голям плейоф.

Нещо повече. За първи път от 13 години Левски успя да отстрани два отбора в евротурнирите в рамките на един сезон.

Сините тръгнаха доста вдъхновено на препълнения "Георги Аспарухов", а най-опасният им играч Уелтън пробва късмета си още в 35-ата минута, като негов силен изстрел прелетя над вратата.

Първата опасност пред родната врата дойде в 11-ата минута, когато българинът в състава на израелците Йоан Стоянов показа техниката си, а след това стреля. Получи се коварен рикошет и за щастие топката мина покрай вратата.

Превъзходството на Левски даде резултат в 16-ата минута, когато резултатът бе открит.Уелтън  реализира със силен удар с глава.

До края на полувремето "сините" се справиха добре в опазването на резултата.

В 57-та минута гостите пропуснаха отлична възможност да изравнят, но вратарят на сините отрази  слаб удар на българина Стоянов от непосредствена близост.

След корнера топката профуча опасно покрай вратата на Левски.

Левски прие играта в своята половина, като в услуга на "сините" бяха множество накъсвания, породени от нарушения, контузии и смени.

Апоел продължаваше да търси изравняването, но до този момент неуспешно.

В 78-та минута обаче българин наказа "сините"! С красив гол на Йоан Стоянов, Апоел изравни - 1:1.

Израелците продължиха да натискат. Силен удар на Галчев в 90-та минута прелетя опасно над вратата на гостите.

В добавеното време - 2:1 за Левски! Роналдо вкара решителното попадение в петата минута на продължението на редовното време.

Така "сините" стигат до мач с Айнтрахт Франкфурт в третия квалификационен кръг  за Лигата на конференциите, който ще има и сериозна .финансова стойност.