Етър и Ботев (Вр) не се надвиха

Двата тима направиха 1:1 във Велико Търново

Етър и Ботев (Вр) не се надвиха | StandartNews.com

Футболистите на Етър и Ботев (Враца) завършиха 1:1 в първата среща от последния за годината 20-и кръг на първенството. Това беше първи мач за новия треньор на „виолетовите“ Петко Петков, който през седмицата беше назначен, а в същото време Антони Здравков спечели първа точка за врачани. В 29-ата минута домакините поведоха с гол на Яни Пехливанов. В 33-ата минута Доменик Янков стреля силно от дъгата, но вратарят Христо Иванов внимаваше и изби топката в корнер. В 53-ата минута Милчо Ангелов можеше да вкара за 2:0, след като преодоля трима защитници, но се затвори и не успя да нанесе точен удар, след като мина на парад през центъра на пеналта. Само след 4 минути обаче гостите изравниха чрез Доминик Янков, който се възползва от неориентирано изчистване на Иван Скерлев, който буквално му поднесе топката. Младият пловдивчанин, който е преотстъпен от Лудогорец, от малък ъгъл намери мрежата. Малко преди края гостите останаха 10 на терена, след като Ивайло Михайлов беше изгонен заради събаряне на Светослав Ковачев.