Емил Костадинов награди шахматисти ветерани

Емил Костадинов награди шахматисти ветерани | StandartNews.com

Благоевград. Кандидатът за кмет на БСП Емил Костадинов награди победителите в общинския турнир по шахмат за ветерани в Благоевград. Спортното събитие бе организирано  от общинския съвет на червените в града и от местния шах клуб "Виктори".

В надпреварата се включиха 14 мъже и три жени, като най-младият участник бе ФИДЕ майсторът Владимир Вачев, на 60 години. Точно той спечели първото място и купата при мъжете. При награждаването Емил Костадинов подчерта, че е горд, че България има в този спорт световни и европейски шампион като Веселин Топалов и Антоанета Стефанова. 

„Благодаря ви, че помагате и подготвяте младите да вървят по вашите стъпки в шаха”, подчерта още той. При жените първото място завоюва Калинка Христова. Призьорите до трето място получиха медали и парични награди.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай