Джокович за 12-и път на четвъртфиналите на "Уимбълдън"

За място на полуфиналите сърбинът ще се изправи срещу Мартон Фучович

Джокович за 12-и път на четвъртфиналите на "Уимбълдън" | StandartNews.com

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за 12-и път за четвъртфиналите на "Уимбълдън". Сърбинът, който защитава титлата си и е петкратен шампион, надделя над 17-ия в схемата Кристиан Гарин (Чили) с 6:2, 6:4, 6:2 за 109 минути.

Белградчанинът пласира 9 аса и загуби само 3 от разиграните 39 точки при вкаран първи сервис, като не допусна пробив, записвайки 75-а победа в 85 мача в "Ол Инглънд Клъб".

Той имаше затруднения единствено във втората част, която спечели с брейк в деветия гейм. В другите два сета Джокович повеждаше с по 5:1 и нямаше особени проблеми.

За място на полуфиналите сърбинът ще се изправи срещу Мартон Фучович. Унгарецът достигна до първия си четвъртфинал в турнирите от Големия шлем, след като елиминира номер 5 Андрей Рубльов (Русия) с 6:3, 4:6, 4:6, 6:0, 6:3.