Дунав отнесе петица от Лудогорец

Шампионите вече водят с 9 точки на втория Левски

Дунав отнесе петица от Лудогорец | StandartNews.com

Шампионът Лудогорец победи без особени затруднения отбора на Дунав с 5:1 в последния двубой от програмата на 24-ия кръг в шампионата. "Орлите" отпаднаха с дузпи от Левски за Купата на България, а преди това направиха и грешна стъпка за първенство срещу Етър. Всичко това със сигурност мотивира шампионите за разгром над скромните "дракони", които водят битка за своето спасение. Изненадващо Лудогорец допусна първия гол в мача, като след грешка на Стоянов, Долапчиев откри още в 5-ата минута. С голове на Чибота, Марселиньо и два на Кешеру обаче домакините обърнаха до 4:1 преди паузата в мача. След почивката и Жоржиньо вкара за крайното 5:1. С победата си днес Лудогорец вече има 55 т, а втория Левски изостава с 9. Шампионите са и с мач по-малко.