Чудото Байер (Леверкузен) се спаси от неочакван срам /РЕЗУЛТАТИ/

Как се отърваха от сензационна загуба

Чудото Байер (Леверкузен) се спаси от неочакван срам /РЕЗУЛТАТИ/ | StandartNews.com

Отборът на Карабах водеше през цялото време, но Байер (Леверкузен) показа класа в края и двата отбора завършиха 2:2 в първия мач помежду им в осминафиналите на Лига Европа.

За азерите се разписаха Ясин Бензиа в 26-ата минута и Жуниньо във втората минута на добавеното време на първото полувреме.

За "аспирините" пък се разписа Флориан Вирц, който бе точен в 70-ата минута, а във втората минута на добавеното време на втората част дойде и изравнителния гол, дело на Патрик Шик.

По този начин Байер Леверкузен не допусна огромна изненада и продължи невероятната си серия. Немският клуб се намира в серия от 39 поредни мача без поражение, като последното такова "аспирините" записаха на 27-и май 2023 година в предходния сезон на Бундеслигата.

Реваншът между двата тима на "Бай Арена" е на 14 март от 22:00 часа.

Италианският гранд Рома разби с 4:0 английския Брайтън в първи мач от осминафиналите на втория по сила европейски клубен футболен турнир - Лига Европа.

Избраният за номер 1 на 2023-а година в състава на "римските вълци" - Пауло Дибала откри резултата. Това се случи в 13-ата минута след асистенция на Леандро Паредес. В 43-ата Рамелу Лукаку покачи на 2:0.

Джанлука Манчини направи резултата класически в 63-ата. Пасът беше на Стефан ел Шаарауи.

Отново той асистира за четвъртия гол на Рома. Негов автор беше Брайън Кристанте в 68-ата минута.

Това беше исторически първи мач между "чайките" и "римските вълци". Реваншът в Англия е на 14-и март.

РЕЗУЛТАТИ:

Рома - Брайтън 4:0, Карабах - Леверкузен 2:2, Спарта Прага - Ливърпул 1:5, Олимпиакос - Макаби 1:4