Черно море пак стъпи накриво

"Моряците" загубиха гостуването на Етър

Черно море пак стъпи накриво | StandartNews.com

Футболистите на Етър победиха Черно море с 1:0 във Велико Търново и се изкачи на девето място в класирането на efbet Лига. Поражението е второ за Черно море след домакинската загуба от ЦСКА-София.  "Виолетовите" пък са с две точки пред Царско село и с две зад Арда Кърджали. След по-добра игра на домакините Даниел Младенов в 30-ата. Малко след това Родриго Силва пък не успя да вкара на Етър. Секунди преди да изтече редовното време на първите 45 минути Мирослав Енчев повали Дани Младенов в наказателното поле и Румен Руменов бе точен от дузпа за 1:0. След почивката гостите натиснаха сериозно, но този път късметът не бе на тяхна страна. В 68-та минута Аристоте Ндонгала удари странична греда, а две по-късно Мартин Минчев пропусна от дузпа, отсъдена за задържане срещу самия него. Христо Иванов се намеси при удара на юношата на Черно море и спаси Етър, както го направи и две минути по-късно след шут на Родриго Силва, който пропусна отлично положение и в добавеното време на срещата. Така Черно море остана на шестото място с 21 точки, колкото има и Берое. Старозагорците приемат Арда в неделя.