Черната серия продължава. Бенфика на кантар за Лига Европа

Реал Сосиедад се наложи с 3:1

Черната серия продължава. Бенфика на кантар за Лига Европа | StandartNews.com

Реал Сосиедад се наложи с 3:1 над Бенфика и така нанесе четвърта поредна загуба на португалския гранд, с което застраши шансовете му изобщо за европейски футбол през пролетта.

Микел Мерино, Микел Оярсабал и Андер Баренечеа вкараха головете за домакините още през първите двайсетина минути и на практика обезсмислиха остатъка от срещата.

Разликата можеше да стане още по-внушителна в 29', но Мендес не успя да се разпише от бялата точка.

Рафа Силва вкара почетния гол за „орлите“ в началото на втората част, като това се оказа и първия гол за Бенфика в Шампионската лига този сезон, пише gol.bg.

Сосиедад сега ще гледа с интерес срещата между РБ Залцбург и Интер по-късно днес, защото има шанс да си гарантира мястото на 1/8-финалите, ако италианците вземат поне точка.

Бенфика от своя страна също ще стиска палци на „нерадзурите“, защото ще гони третото място в Група D, за да продължи към Лига Европа.