Чепаринов спечели Мастърса в Гибралтар

Чепаринов спечели Мастърса в Гибралтар | StandartNews.com

Иван Чепаринов постигна най-голямата победа в своята кариера.

Българският гросмайстор спечели турнира "Мастърс" на традиционния шахматен фестивал в Гибралтар. 27-годишният българин събра 8 точки от 10 възможни. Със същия актив финишираха още руснакът Никита Витюгов и украинецът Василий Иванчук.

Съгласно правилника бе теглен жребий, при който Чепаринов отиде директно на финала, а Витюгов и Иванчук играха тайбрек. Руснакът спечели и двете партии на блиц и се изправи срещу Чепаринов в спора за титлата. Иван се пребори за точка в първата рапид партия, а във втората реми му бе достатъчно, за да вдигне шампионската купа. За успеха българинът ще получи 20 000 паунда. Турнирът в Гибралтар е най-силният от всички за 2014 г., провеждащи се по швейцарската система. В него участваха 253 шахматисти.