България вече е в Сидни за ATP Cup

Григор Димитров събра отбора

България вече е в Сидни за ATP Cup | StandartNews.com

Отборът на България по тенис е вече в австралийския град Сидни и започва подготовка за участието си в турнира ATP Cup. Националите са настанени в хотел "Шератон Гранд".

Играещият капитан Григор Димитров ще разчита на Димитър Кузманов, Александър Лазаров, Александър Донски и Адриан Андреев. Нашият тим е в група „С“ и започва с двубой срещу Великобритания.

Срещата е на 3 януари 2020 година на „Кен Розуол Арина“ и първият мач е от 8:30 часа българско време. На 5 януари е срещата с Молдова, а на 7-и – тази с Белгия.

Играят се две срещи на единично, във  формат два от три тайбрек сета, и една на двойки, където регламентът предвижда правилото „но-ад“ (без предимство при равенство) и вместо трети сет се играе мач тайбрек до 10 точки.

Капитанът на отбора има право на почивките да влиза на корта и дава съвети на своите тенисисти. За четвъртфиналите на АТП Къп се класират шестте победители в групите и двата най-добри втори отбора.