Българин със Световната купа по конен спорт в Атина

Ангел Няголов се пребори за първото място в състезание с още 29 ездачи от цял свят

Българин със Световната купа по  конен спорт в Атина | StandartNews.com

Състезателят по конен спорт Ангел Няголов спечели световната купата в Атина на едно от най-елитните международни състезания по прескачане на препятствия Гранд при 3 звезди, което се организира от FEI - международната федерация по конен спорт.

Състезанието се проведе в Athens Olympic Equestrian Centre, Markopoulo, а Няголов се пребори за първото място в състезание с още 29 ездачи от цял свят. Единствено българинът успя да преодолее всички препятствия с височина 140-160 см  без нито една грешка, като показа невероятно красива и професионална езда, подчертаваща и страхотните качества на коня му Chaccato PS.

В класиране и с много добро представяне се отбелязаха и другите участници от България. Седмо място зае Руслан Петков, Ивайло Бонев е осми, а Антон Дацински – десети.