“Берое” пробва бразилски защитник

“Берое” пробва бразилски защитник | StandartNews.com

Стара Загора. „Берое" победи убедително с 5:1 съгражданите си от „третодивизионния Верея" във втората си контрола от зимната подготовка. Мачът се игра в сряда на изкуственото игрище зад стадион „Берое". Теренът бе подготвен много добре въпреки изсипалия се сняг под Аязмото в последните два дни. По два гола вкараха капитанът Георги Андонов и халфът Мартин Райнов, а веднъж се разписа новакът Самир Аяс. Изненадващо символичните домакини от „Верея" поведоха още в 9-та минута чрез Христо Габарев. Но беройци бързо се окопитиха и още до почивката върнаха три гола.

След почивката момчета на Петър Хубчев продължиха да контролират мача и логично добавиха още две попадения в актива си. Треньорският щаб използва през двете полумвремена общо 18 играчи, включително и дошлия на проби бразилец Матеус Борини. Титулярният пост на кариоката е десен бек, но той е направил добро впечатление с подчертания си вкус към атаката.

Следващата контрола на „Берое" е в събота срещу бургаския „Черноморец".