Байерн се измъчи срещу Аугсбург (ВИДЕО)

Грандът взе баварското дерби след обрат

Байерн се измъчи срещу Аугсбург (ВИДЕО) | StandartNews.com

Байерн Мюнхен спечели гостването си на Аугсбург много драматично с 3:2. Баварците откриха 22-ия кръг в Бундеслигата на WWK Arena, където се очакваше те да бият лесно и да спестят сили за мача си с Ливърпул в Шампионската лига. Домакините всъщност откриха резултата в 14-ата секунда, което бе техният най-бърз гол в Бундеслигата за всички времена. Тогава Филип Макс опита нисък прострелен пас към дузпата, а Серхио Кордова пропусна кълбото между краката си. То пък взе, че се удари в стъпалото на Леон Горецка, което го направи неспасяемо за завърналия се след контузия Мануел Нойер. Все пак класата на гостите доведе до изравняване в 16-ата минута. Джошуа Кимих се включи отдясно и изпрати мечтано центриране към другия край на наказателното поле. Двамата централни бранители на Аугсбург останаха под топката, а това позволи на Кингсли Коман да засече от въздуха – 1:1. Шест минути по-късно Аугсбург отново поведе. Пак Филип Макс беше изпуснат на фланга. Той отново върна топка към точката на дузпата, където Мануел Грегорич я закачи и направи удобна за Джи Дон-Вон. Китаецът овладя и с мощен шут под гредата наказа рехавата отбрана на Байерн. Грандът обаче не се отказа и дълбоко в добавено време изравни отново чрез Коман. Крилото стреля мощно с левия крак и прокара топката между краката на вратаря. През втората част съпротивителните сили на домакините изчезнаха с третия гол в полза на мюнхенци. В 53-ата минута Коман комбинира с Дейвид Алаба в наказателното поле, а наглед от труден ъгъл австрийският национал нанесе впечатляващ шут по диагонала. Победата скъси изоставането на Байерн до лидера Борусия Дортмунд. Баварците са втори с 48 точки, докато „жълто-черните” имат 50 преди гостуването си на Нюрнберг. Аугсбург остава 15-и в подреждането с едва 18 пункта и ще трябва да се бори за оцеляването си.