Аржентинец спря Григор в Мексико

Пея спечели с 6:4, 6:2 във втория кръг

Аржентинец спря Григор в Мексико | StandartNews.com

Григор Димитров приключи с участието си на тенис турнира на твърди кортове в Лос Кабос (Мексико) от категория 250 и награден фонд 858 565 долара. Звездата ни загуби във втория кръг от поставения под №2 в схемата Гуйдо Пея (Арж) с 4:6, 2:6 за 70 минути. Силите на Григор в мача свършиха още в средата на първия сет, когато стигна от 0:2 до 3:2. Във втория Пея поведе с 5:0, но Димитров все пак успя да вдеме 2 гейма. Общо в мача Гришо направи 7 двойни грешки, като някои бяха в решителни моменти. Загубата на Димитров от Пея е втора от 3 мача играни до момента. След Лос Кабос Григор пътува за Монреал, където в последния момент влезе директно в схемата на турнира от сериите АТР Мастърс 1000. В Канада българина има да защитава 180 точки от 2018-а година.