Аржентина отива на четвъртфинали

Аржентина отива на четвъртфинали | StandartNews.com

Сао Пауло. Аржентина се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол в Бразилия. Тази вечер тимът победи с 1:0 Швейцария. Победният гол дойде в добавеното време- 118-ата минута.

Решаващия двубой бе на „Арена Коринтианс" в Сао Пауло. Редовното време завърши без попадения, което доведе до продължения.

Точен за аржентинците бе Анхел Ди Мария. Малко след това Швейцария пропусна добра възможност да изравни резултата. Блерим Джемайли удари топката с глава, но тя се удари в гредата.

Лионел Меси бе избран за играч на осминафиналния мач от Световното първенство между Аржентина и Швейцария, съобщиха от ФИФА. Той асистира на Анхел Ди Мария за единственото попадение в срещата.

Аржентина ще се изправи срещу Белгия или Съединените щати на четвъртфиналите на Световното.

Съставите:

Аржентина: Серхио Ромеро; Пабло Сабалета, Федерико Фернандес, Езекил Гарай, Маркос Рохо; Хавиер Масчерано, Фернандо Гаго; Анхел Ди Мария, Езекил Лавеци, Лионел Меси; Гонсало Игуаин.

Швейцария: Диего Беанлио; Стефан Лихтщайнер, Рикардо Родригес, Фабиан Шер, Йоан Джуру; Гьокхан Инлер, Гранит Джака, Валон Бехрами, Джердан Шакири; Адмир Мехмеди, Йосип Дръмич.