Английски финал в Шампионската лига

Тотнъм отстрани инфарктно чудото Аякс с хеттрик на Лукас Моура

Английски финал в Шампионската лига | StandartNews.com

Стадион "Уанда Метрополитано" в Мадрид ще приеме на 1 юни английски финал в Шампионската лига. Единн срещу друг ще застанат Ливърпул и Тотнам. Това стана възможно след като Тотнъм отстрани инфарктно хита на сезона Аякс с 3:2 като гост и общ резултат 3:3. ВНа реванша в Амстрердам домакините поведоха преди почивката с голове на Де Лихт и Зиеш. Бразилецът Лукас Моура обаче направи хеттрик през второто полувреме и прати Тотнъм на финала с 3:3, но повече голове на чужд терен. Последното попадение за отбора на Маурисио Почетино падна в 6-ата минута на добавеното от съдията време. За Тотнъм това е първо участие на финала в Шампионската лига в 137-годишната история на клуба. Тимът от Лондон е първия дебютант стигнал финал в турнира след Челси 2008. Тогава Челси загуби след дузпи битката за купата от Манчестър Юнайтед. За воденият от Тен Хаг отбор на Аякс остана удовлетворението, че стигна до полуфинала след преминаването на 3 квалификационни кръга и отстраняване на осминафинала на Реал Мадрид, а на четвъртфинала на Ювентус. Първият английски финал в историята на евротурнирите е през 1972-а година, когато Тотнъм и Уулвърхамптън се изправят един срещу друг на финала за Купата на УЕФА.