Англия - Шотландия. Много шум за нищо/РЕЗУЛТАТИ/

Безцветно 0:0 на "Уембли"

Англия - Шотландия. Много шум за нищо/РЕЗУЛТАТИ/ | StandartNews.com

Въпреки емоцията и историята, Англия и Шотландия изиграха  безцветно дерби ва Острова и завършиха 0:0 в група D на Евро 2021.

Шотландия създаде създаде първата опасност още в четвъртата минута, когато О'Донъл намери Че Адамс на десетина метра пред вратата на Пикфорд,

След тази ситуация англичаните се впуснаха в атаки. В 11-ата минута Стоунс се извиси и засече с глава центриране от корнер, но топката срещна дясната греда.

Двубоят в първите 20-ина минути се играеше на доста високо темпо, като англичаните действаха с много енергия и на познатата висока скорост.

В 30-ата минута и шотландците имаха чудесна възможност.

Тиърни проби много добре отляво, справи се с Джеймс и центрира към далечната греда, а О'Донъл засече от движение, стреляйки по диагонала. Пикфорд успя да избие, а добавката на Адамс бе неточна.

Англия започна във високо темпо и втората част. Маршал изби удар на Маунт, а малко не достигна на Фодън да засече на близката греда подаване на Стърлинг.

Драма! Рийс Джеймс спаси вратата на Англия в 61-та минута, изчиствайки с глава почти от голлинията.

Четвърт час преди края Саутгейт извади неубедителния тази вечер Хари Кейн и пусна в игра Рашфорд.

Пак добър шанс за Шотландия в 77-та минута, но Че Адамс бе в малко неудобна позиция и стреля над вратата.

После англичаните искаха дузпа за падане на Стърлинг, но такава нямаше.

В добавеното време имаше разбъркване пред вратата на шотландците, но без резултат.

В крайна сметка лютото дерби на Острова завърши постно и без голове.

РЕЗУЛТАТИ: Група D: Хърватия - Чехия 1:1, Англия - Шотландия 0:0

Група Швеция - Словакия 1:0