Али Соу с фурор в Русия

Бившият нападател на ЦСКА-София вкара 2 гола на лидера Зенит

Али Соу с фурор в Русия | StandartNews.com

Бившият вече нападател на ЦСКА-София Али Соу направи фантастичен дебют в руската Премиер Лига. 26-годишният гамбийски нападател отбеляза и двата гола за новия си отбор Ростов, който изненада като гост лидера в класирането на руската Висша лига Зенит и се пребори за равенство 2:2 в Санкт Петербург. Мачът бе от 20-ия кръг на руския шампионат, а гостите играха с човек по-малко повече от половин час, след като червен картон получи Максим Осипенко в 56-ата минута. Соу стана автор на първия гол в мача - минута преди края на първата част. След почивката домакините съумяха да обърнат резултата в своя полза, след като останаха с 11:10 души на терена. Николай Поярков си отбеяза автогол и това помогна на Зенит да изравни в 73-ата минута, а само 5 минути по-късно Далер Кузяев направи резултата 2:1. В 89-ата минута обаче Соу вкара втори гол в двубоя и спаси тима си от поражение. Това бе втори мач за Али Соу с фланелката на Ростов, но първи в първенството. Преди няколко дни той дебютира за тима си за Купата на Русия.