Спорт

Алберт Попов спечели за трети път купа „Пинокио”

Алберт Попов спечели за трети път купа „Пинокио”

Абетоне. Талантливият български скиор Алберт Попов попълни колекцията си от престижни победи през сезона с успех и на купа „Пинокио”. Състезанието в дисциплината слалом се проведе днес в италианския курорт Абетоне.

14-годишният Алберт постигна общо време в двата манша от 1:31,91 мин. Втори с 1:33,73 мин е Антонио Витори (Ит), а трети с 1:33,74 мин е Фабио Гщрайн (Ав). В състезанието участваха 126 деца от цял свят. През 2010 г. Попов спечели за първи път купа „Пинокио” на слалом, а през 2011 г. победи и в гигантския слалом.

На 2 март 2012 г Попов спечели с лекота и купа „Тополино” в слалома, а ден по-късно остана втори в гигантския слалом. Успех непостиган досега от български скиор.

Утре в Абетоне ще се проведе и гигантският слалом за купа „Пинокио”.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай