Адебайор донесе победа на Тотнъм

Адебайор донесе победа на Тотнъм | StandartNews.com

Лондон. Тотнъм би Саутхемптън с 3:2 в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. Това е първи успех за "шпорите" в първенството след уволнението на мениджъра Андре Вилаш-Боаш.

Временният му заместник Тим Шърууд даде шанс на Емануел Адебайор, който започна като титуляр, а негов партньор в атаката бе Роберто Солдадо.

На "Сейнт Мерис" домакините поведоха в резултата още в 13-та минута, когато Адам Лалана получи пространство пред наказателното поле и с точен изстрел преодоля Юго Лорис. В 25-та минута Адебайор се възползва от прекрасно центриране на Солдадо и изравни.

След почивката Тотнъм стигна до пълен обрат. В 54-та минута, когато Йод Хойвелд си отбеляза нелеп автогол. Пет минути след това Лалана отново блесна с брилянтно изпълнение и подаде на Рики Ламбърт на празна врата, за да направи нападателят 2:2.

След още пет минути Адебайор се разписа от малък ъгъл и по този начин оформи крайното 3:2.

С този успех Тотнъм се изкачи до 7-а позиция с 30 точки, докато Саутхемптън остана на 9-о място с 24 точки.