10 от Левски паднаха с 0:3 в Кипър

АЕК със сериозен аванс преди реванша в София

10 от Левски паднаха с 0:3 в Кипър | StandartNews.com

Левски стартира кошмарно участието си във втория предварителен кръг в Лига Европа. "Сините" паднаха с 0:3 в Ларнака от местния АЕК. Решаващи за загубата бяха пропускът преди почивката на Дени Алар, който остана сам срещу вратаря на домакините и изгонването на Живко Миланов. Защитникът си изкара глупав втори жълт картон в добавеното време на първото полувреме. С човек повече домакините имаха и късмет да вкарат 3 бързи гола само за 7 минути. Първо Яну откри след грешка в защитата (65), а нов пропуск отзад даде възможност и на Руиз да вкара за 2:0. С гол от 25 метра Хевел се разписа за 3:0. Реваншът е след седмица в София, но въпреки загубата днес Левски имаш сили за обрат.

В първите срещи от втория кръг довечера играят: от 20,30 ч ЦСКА - София - Осиек и Локо (Пд) - Спартак (Търнава), а от 22,00 Валур - Лудогорец