"Лудогорец" победи "Партизан" и е на плейоф за Шампионска лига

Отборът от Разград с гарантирано влизане в групите на Лига Европа

"Лудогорец" победи "Партизан" и е на плейоф за Шампионска лига | StandartNews.com

"Лудогорец" успя да удържи на натиска на "Партизан" и победи с 1:0 след гол от дузпа в 87-мата минута на срещата. С тази си победа шампионът на България си осигури влизане в плейофите на Шампионската лига.

"Лудогорец" записа блестящ трети пореден успех в евротурнирите, с което има гарантирано влизане в групите на Лига Европа.

Домакините доминираха през цялата среща, като на няколко пъти се разминаха с решаващо за тях попадение. В последните минути на мача обаче съдята Алан Кели отсъди нарушение срещу Роман Безяк, който беше бутнат в гърба от Гулан. Ирландският арбитър изгони директно с червен картон играчът от "Партизан".

Решителният гол беше реализиран от Христо Златински в левия ъгъл на вратата на противника.

След днешната победа отборът от Разград очаква следващия си съперник в сблъсък за влизане в групите на Шампионската лига. Жребият ще бъде теглен в петък от 13:00 ч., а мачовете ще бъдат на 20-21 и 27-28 август.