Вятърът фурия отнесе огради в София

Бурният вятър събори строителни огради в София и изпочупи клоните на дърветата. Десетки са сигналите за щети особено в южните квартали, където стихията е по-мощна. Кметът на София Йорданка Фандъкова нареди на аварийните екипи да извършат огледи, съобщават от общината.
Екипите на Столичния инспекторат и почистващите фирми за започнали почистване, а служители на „Зелена система“ ще проверят парковете и градските градини.
Шест екипа на дирекция „Аварийна помощ и превенция“ са на терен и реагират на сигналите на столичани. През нощта екипите на Столичната пожарна са реагирали на пет сигнала за паднали клони.
Няма проблеми за градския транспорт, той се движи навсякъде по обичайните си маршрути.
От Столичната община призовават гражданите да бъдат внимателни, както и да обезопасят незакрепени предмети по своите тераси. Собствениците на рекламно-информационни елементи да проверят билбордовете и съоръженията си, а строителните фирми - огради и скелета на своите обекти.
Шок! Отиде си звезда от "Брилянтин"
Изненада! Путин се смили, на кого възобнови газа
Борел с голяма новина за иранската сделка
В Панагюрище става страшно, частично бедствено положе...
Експерт каза ще стоим ли на тъмно и студено през зима...
Задава ли се нова война на Западните Балкани? Говори...
Възможно ли е машините за гласуване да бъдат манипули...