Иван Лишев спечели Купата на кмета на "Писта Стара Загора" 2021г.

Той е част от Автомобилен спортен клуб „Стара Загора“

Иван Лишев спечели Купата на кмета на "Писта Стара Загора" 2021г. | StandartNews.com

Купата на кмета от автомобилнотосъстезание „Писта Стара Загора“,която традиционно се присъжда нанай-добре представилия сестарозагорски пилот, тази година е засъстезателя Иван Лишев. Той е част отАвтомобилен спортен клуб „СтараЗагора“ и завърши първи в клас „Лада“.Другата специална награда отемблематичния автомобилен шампионат -приз „Fairplay пилот“, давана в памет наСтанимира Петрова-Ганева, дъщеря намногократния шампион на БългарияГеорги Петров, заслужи Димитър Кондев.„Писта Стара Загора“ тази годинасъбра рекорден брой заявки за участие,като в неделния ден умения зад воланапремериха 64 екипа. Оспорванотосъстезание е четвърти кръг отНационалния шампионат по затворенмаршрут. По добре познатото 2.8 км трасе,пилотите бяха разделени в четири групи– „Лада“, „Спорт“, „Тунинг“ и„Макси“.„Изключително ми е приятно да виприветствам с „добре дошли“ по поводпоредния кръг от Националния шампионатпо затворен маршрут „Писта СтараЗагора“ 2021. Радвам се, че тази годинаима рекорден брой участници. Благодаряви, че сте тук“, каза при откриванетоКрасимира Чахова, зам.-кмет на ОбщинаСтара Загора.В серия „Лада” победител стана ИванЛишев от АСК Стара Загора, следван отДончо Дончев от Green Fox Motorsport 2 и ОгнянПатенов от АСК ЛВ-Авто рейсинг тийм.Йордан Методиев от АСК „ДианелРейсинг” бе безапелационен в серия„Спорт”. На второ място се класираДеян Куманов от АСК Стара Загора, атрети Александър Димитров от КА-2Рейсинг тиймВ серия „Туринг” се наложи ИванВлъчков от КА – 2 Рейсинг тийм, следванот Искрен Веселинов от АСК ДианелРейсинг и съотборникът му СтаниславПаришков .В последната серия „Макси” приоспорвана надпревара първото мястограбна Константин Маршавелов от КА – 2Рейсинг тийм, на секунди след негоостана Пламен Камбуров от АСК ЛВ-Авторейсинг тийм, трети е Румен Киров от АСКСтарт – М Криводол.Отборният победител е беше КА – 2Рейсинг тийм.Между сериите зрителите се насладихана специално подготвено дрифт шоу.Организатори са Община Стара Загора,АСК - Стара Загора и Автомобилнатафедерация България.