Старозагорец спечели състезанието по риболов на "ТЕЦ Марица - изток 2"

Старозагорец спечели състезанието по риболов на "ТЕЦ Марица - изток 2" | StandartNews.com

Най-голямата топлоелектрическа централа в страната „ТЕЦ Марица изток 2" ЕАД събра любителите на риболова край водите на язовир Овчарица. Близо 100 рибари от цяла България се включиха в традиционното състезание по спортен риболов, което централата организира за шеста поредна година. Записването за участие завърши само 90 минути след началото му на 04.06.2015 година, което говори за огромния интерес към риболовната надпревара.

Победител в тазгодишното състезание по спортен риболов стана Христо Иванов от Стара Загора с улов от 17,517 килограма. Второто място зае Георги Йовчев от Раднево, който улови 15,990 килограма риба. На трето място се нареди Стойко Киричев от Пловдив, който извади от водите на язовира 12,505 килограма улов. Четвъртата награда отиде при Иван Христов от Раднево с 11,152 килограма улов.

Петото място заслужи Дечко Назъров от с. Копринка, Община Казанлък, който улови 10,610 килограма риба. На шесто място с 10,040 килограма улов се класира Гено Бакалов от Стара Загора.
„ТЕЦ Марица изток 2" ЕАД присъди и четири специални награди. Призът „Най-опитен рибар" в тазгодишното състезание получи Въльо Профиров на 74 годими от Стара Загора.

В категорията „Най-млад рибар" отличието отиде при Илиян Киричев на 21 години от Пловдив.

За „Най-атрактивен" рибар бе определен Петко Сотиров от Раднево.

Наградата за „Най-голяма уловена риба" спечели Стойко Киричев от Пловдив. Той извади от водите на язовир Овчарица 11-килограмов амур.

Състезанието продължи четири часа, като рибарите имаха право да използват единична рибарска пръчка с най-много четири броя куки.