Пиян германец е свален от полицаи, докато се катери по пилон с българското знаме. Инцидентът е станал след полунощ в Златни пясъци пред емблематичния хотел „Интернационал".
Полицейският екип, който обикаля и дава наряд през нощта в курорта е забелязал мъжа, който се опитва да стигне българския флаг. Униформените са го свалили оттам. Германецът хукнал обаче да бяга, но е заловен. Негов приятел и сънародник, също на градус, е започнал да го защитава, нахвърлил се върху униформения служител и започнал да го блъска. Туристът е извършил непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред – крещял и не се подчинявал на полицейските разпореждания, съобщиха от ОД на МВР във Варна. Двамата германци са задържани за 24 часа, докато напълно изтрезнеят.
Установена е самоличността им-Т.С .на 21 години и Й.Д. на 20 години, организирани туристи.На двамата съдът налага административни наказания – глоба по 100 лева, по УБДХ.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com