Недко Марчев става областен управител на Добрич

Недко Марчев става областен управител на Добрич | StandartNews.com

Добрич. На провело се заседание на Областния съвет на БСП социалистите от Добрич излъчиха Недко Марчев за поста областен управител на Добрич съобщи областният председател на БСП и депутат от региона Сияна Фудулова. "Той получи най-много гласове от 8-те организации в общините в областта - 22 гласа. Втори остана Владимир Калчев - председател на общинската организация в Добрич, с 4 гласа и с глас по-малко - Даниел Петков" - каза Фудулова. В момента Недко Марчев е председател на Общинския съвет в Генерал Тошево.

Именно неговото име ще бъде предложено на партийната централа, като се очаква на свое заседание в сряда Министерски съвет да назначи областните управители. Фудулова добави още, че анблок е гласувана и листа с имената на 5 души, които биха могли да заемат постове на зам.-областни управители, според структурирането на администрацията.

Ако бъде назначен Марчев за губернатор на Добрич, то той ще е вторият по ред от Генерал Тошево, който ще ръководи областта. По време на мандата на ГЕРБ губернатор на Добрич бе Желязко Желязков, който сега е депутат и също е родом от добруджанския град.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай