Гюлетласкачка - спортист на годината в Сливен

Гюлетласкачка - спортист на годината в Сливен | StandartNews.com

Гюлетласкачката Радослава Мавродиева от армейски спортен клуб по лека атлетика "Сливен" получи приза "Спортист номер 1" на общината за 2015 година. Мавродиева е единствената наша състезателка по лека атлетика, която спечели олимпйска квота за Рио де Жанейро, а през март тази година стана бронзова медалистка от европейското първенство в Прага. На второ място е класиран състезателят по вдигане на тежести Божидар Андреев, който е златен медалист от европейското първенство до 20-годишна възраст.

Трета е Бетина Темелкова, която е състезателка по джудо и сребърна медалистка от европейското първенство за девойки старша възраст. За най-добър треньор на община Сливен за 2015 година бе определена Валентина Желязкова, която е личен треньор на Радослава Мавродиева. За най-добрия тим в колективните спортове е определен баскетболен клуб "Тони-7", класирал се за финалната фаза на републиканското първенство по баскетбол.