Вивиан Златанова на четвъртфинал на силния тенис турнир в Албена

Вивиан Златанова на четвъртфинал на силния тенис турнир в Албена | StandartNews.com

Вивиан Златанова се класира за четвъртфиналите на международния турнир по тенис за жени Albena Open с награден фонд 10 000 долара. Във втория кръг българката елиминира с 6-3 6-4 Кристина Милетич (Сърбия). В спор за място на полуфинала тя очаква победителката от срещата Ксила Аргелян (Унгария) - Хюлия Есен (Турция).На осминафиналите отпадна Гергана Топалова след загуба с 6-2 6-2 от осмата поставена Кристина Адамеску (Румъния).Гостите на Албена се наслаждават на изключително интересни и оспорвани мачове.

В турнира доминират румънки и чехкини, като останалите три четвъртфинала противопоставят представителки на тези две държави - Ленка Кунчикова (Чех) - Кристина Адамеску (Рум), Каролина Стукла (Чех) - Камелия Елена Христея (Pум) и Оана Симон (Рум) - Магдалена Пантукова (Чех). Днешният ден не се размина с изненади. След напускането на поставените под №1 и 2, сега и №3 Ирина Фетекау (Рум) си стегна багажа след поражение от сънародничката си Христея в три сета.