Трудна победа за Гришо над Соуса в Куала Лумпур

От: Failed to load user -
1637

Малайзийски деца шокираха с танци Димитров

Ракета номер едно на България Григор Димитров спечели първия си мач на турнира в Куала Лумпур след тежък трилър. Хасковлията се класира за четвъртфиналите след победа над португалеца Жоао Соуса с 2:6, 6:3, 6:4. Гришо допусна да бъде пробит два пъти в първия сет и така го загуби. Играта на 24-годишния тенисист се подобри във втория сет и така изравни резултата. В решаващия сет двамата направиха много голям брой грешки. Димитров дори губеше с пробив и 2:4. В крайна сметка българинът се събра и си тръгна като победител. Така той изравни и успехите в тяхното съперничество на 1:1. Соуса спечели първия мач през 2013 година. Днес Димитров ще играе срещу германеца Бенямин Бекер, който победи Жереми Шарди (Фр) с 2:1.

По-интересни от мача обаче се оказаха две хлапета, които наблюдаваха срещата от първия ред - точно зад столовете за почивка на тенисистите. Местните момчета, на не повече от 10-12 годишна възраст, танцуваха и искрено се забавляваха на музиката, която звучи по време на паузите. През цялото време хлапетата не спряха да развеселяват малобройната публика, която се отекчаваше от грешките и на двамата тенисисти. Дори Димитров и Суоса нямаше как да забележат изявите на децата.