Понеделник,

Гришо срещу Надал и историята (гледай на живо)

От: Администратор -
7808

Григор Димитров загуби 3:6 първия сет срещу Рафа Надал в мач, който може да се окаже исторически. Нашето момче обаче показва фантастичен тенис и проби във втория, като поведе 3:1 гейма. После обаче загуби ритъм и сега резултатът е 5:4 за испанеца. Веднъж и нервите на Гришо не издържаха. Той счупи ракетата в земята и се наложи да се извинява на публиката, която го освирка.

Българинът никога не е побеждавал испанеца (0:5 победи). След три поредни успеха Гришо за първи път в кариерата си се класира за четвъртфиналите в испанската столица, но Рафаел е четирикратен шампион на "Mutua Madrid Open".

Нормално, този път публиката е на страната на своя идол Надал, но не липсват и българи по трибуните. В ложата пък седнаха Модрич и Чичарито от "Реал". Двубоят между двамата е трети в програмата на Централния корт, като може да се наблюдава на живо в ефира на "F+", както и в интернет на един от следните линкове:

Линк 1 и Линк 2

Букмейкърите дават коефициент 1,16 за Рафа, докато победа за Гришо е оценена с 5.00. При сензация нашето момче ще си осигури 197 280 евро и 360 точки за ранглистата. Победителят играе полуфинал срещу Томаш Бердих или Джон Изнър.