Събота,

Гришо мачка на старта на US Open

От: Администратор -
5016

Григор Димитров стартира петото си участие на US Open по категоричен начин и победи световния №130 Матю Ебдън с 6:4, 6:2 и 6:5. Димитров не допусна изненада и продължава напред в турнира.

Григор диктуваше събитията на корта и използваше точно толкова от арсенала си, колкото да доминира над опонента и да се поздрави с рутинна победа.

Димитров започна да притиска Ебдън на ретур още от първия му сервис гейм и от четвъртия си опит проби. Поредица от непредизвикани грешки позволи на Григор да осъществи брейк на нула за 4-3, след което първата ни ракета затвърди отново без да даде точка на съперника. Двамата си размениха по още един гейм и първият сет приключи за 30 минути.

Димитров бързо реши и втората част. С два уинъра - първият от форхенд, а вторият от бекхенд, българинът поведе с 15-30 в третия гейм, след което Ебдън предаде гейма си с две последователни двойни грешки. Григор затвърди с лекота, а малко по-късно вече водеше с два пробива. Българинът стигна до 15-40, след което пласира добър ретур и излезе на мрежата, принуждавайки Ебдън да сбърка - 4-1.

Силите на австралеца стигнаха единствено за още един гейм и час след началото Григор Димитров вече имаше аванс от два сета. Статистиката в този момент отчиташе около 70% вкаран първи сервис и около 90% спечелени точки на него.

Ебдън оцеля на три пъти, отразявайки точки за пробив на Григор в петия гейм на третата част, но в следващото си подаване рухна. С много агресивна игра, Димитров се добра до 15-40 и с нова атака принуди австрациеца да сбърка отново. С гейм на 15 първата ни ракета се приближи само на един от втория кръг. Австралиецът успя да се задържи в мача, печелейки сервис гейма си, но после Григор приключи безпроблемно мача на свой сервис.

Във втория кръг Григор Димитров ще играе с Михаил Кукшкин. 55-ият в световната ранглиста също започна турнира убедително, след като поведе с с 6-3 6-3 3-0 на Йен-Хсун Лу, който се отказа. До момента първата ни ракета и Кукушкин са се срещали два пъти. Григор побеждава тенисиста от Казахстан с 6-2 6-2 в Маями, а след това губи с 4-6 5-7 в квалификациите в Монте Карло. И двата мача са през 2012 г.