Григор срещу Янович (НА ЖИВО)

Григор срещу Янович (НА ЖИВО) | StandartNews.com

Първата ракета на България Григор Димитров започна участието си в тенис турнира от сериите "Мастърс" в Рим. Той се изправи срещу Йежи Янович в мач, с който се откри програмата на централния корт. Нашето момче взе първия сет 6:3, а вторият върви при резултат 5:5.

Хасковлията и 24-годишният Янович ще играят за втори път в турнирите на АТП. Миналата година полякът спечели с 6:4, 3:6, 6:3 във втория кръг на мастърса в Синсинати.

Нашето момче има важна задача в надпреварата в Рим - той трябва да защитава 360 точки, тъй като преди година стигна до първия си полуфинал в сериите "Мастърс".

Гледайте мача НА ЖИВО.

Победителят от срещата между Димитров и Янович ще се изправи в следващия кръг срещу победителя измежду представителя на домакините Фабио Фонини и американеца Стив Джонсън. Те играят от 20:30 часа днес.

Българският тенисист запазва 11-ото си място в световната ранглиста. В Рим той е поставен под номер 10 и е в най-долната четвърт на схемата, където водач е Роджър Федерер.