Български тенисисти спечелиха турнира в СК „ДЕМА”

Български тенисисти спечелиха турнира в СК „ДЕМА” | StandartNews.com

Български тенисисти триумфираха на международния турнир (до 18 г), който се проведе от 8 до 14 август на кортовете на водещия спортен комплекс „ДЕМА" в столичния квартал „Младост" 1А. Престижната проява бе валидна за Световната ранг листа. Участваха 60 момчета и 40 момичета от 15 страни. При момичетата под №1 бе поставена българката Зиновия Ванева, която е с класация 243 в ранг листата на ITF.

За порасналото равнище на нашите тенисисти говори фактът, че българи участваха във всички финали, като в игрите по единично станаха и шампиони.

На финала при девойките Ванева победи Ана Макарова (Рус) с 6:2, 6:4. Българинът с канадски паспорт Александър Донски надигра категорично в последния мач руснака Егор Носкин с 6:2, 6:2.

Български тенисисти участваха и във финалите на двойки. При юношите турнира спечелиха Г.Боетан (Рум) и К.Кайя (Тур) които победиха с 6:3, 6:1 нашите А. Андреев и К. Вълчев. При девойките Л.Казацу (Рум) и С.Топалова (Бъл)победиха в мача за купата А.Макарова (Рус)и И. Михалева (Бъл).

През шестте дни на турнира публиката имаше възможност да се наслади на красив тенис при висока скорост на топката и високо професионално равнище.