Дупница. Роми се разбунтуваха срещу четиригодишни сметки за ток и поискаха да плащат електричеството като останалите българи. Семейства с борчове по 4-5 бона окупираха офиса на ЧЕЗ в Дупница. Мургавелите обявиха, че няма как да платят такива суми, въпреки разбиването им на три части от Енергото.
Сметките се за период от 4 години. Всяко домакинство в ромските квартали дължи между 3 и 5 хиляди лева. От ЧЕЗ заплашиха борчлиите, е ще им спрат тока, ако не се издължат. Никой не е дошъл веднъж за този период да ни засича сметките, опълчиха се мургавелите. Те настояха токът да им се отчита всеки месец като на останалите българи и при непогасена фактура да им се спира електричеството навреме, вместо да трупат дългове.
Протестиращите напразно чакаха среща с местното ръководство на Енергото. Те обещаха да продължат окупацията и през следващите дни.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com