Бургас. „Екипите в бургаската болница работят изключително адекватно". Това каза пред журналисти президентът Росен Плевнелиев, който пристигна в болницата в Бургас.
Според Плевнелиев в болницата са взети всички необходими мерки и засега няма нужда от допълнително кръв и оборудване. Българската държава поддържа постоянен контакт с Израел.
Президентът определи инцидента като терористичен акт. По думите му посланието в настоящия момент е „спокойствие, взети са всички мерки за безопасността на туристите”. Според него, досега не е имало предпоставки и сигнали за подобни терористични актове. Здравният министър Десислава Атанасова заяви, че има готовност пострадали да бъдат транспортирани до Пирогов с военен самолет, който е специално оборудван.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com