София. Президентската институция търси решение по случая Спаска Митрова и детето й. Това заяви държавният глава Росен Плевнелиев. Изказването му е по повод позицията на президентството по решаването на въпроса и даването на политическо убежище на детето на Митрова.
Той съобщи, че тече заседание на комисията по гражданство към президентската институция. "Ще чуем внимателно всички аргументи и ще проверим всички документи", добави той. Плевенлиев каза, че очаква в много скоро време да бъдат чути и аргументите на юристите, които защитават казуса.
Преди седмици македонският Върховен съд отне родителските права на българката Спаска Митрова върху дъщеря й Сузана. Битката за момичето продължи 5 години и се превърна в политически въпрос заради българското гражданство на Спаска.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com