Осветяват символ от комунистическия период, за да се вижда отдалече

Осветяват символ от комунистическия период, за да се вижда отдалече | StandartNews.com

Високата част на Монумента Знаме на мира, наричан още Камбаните, ще бъде осветена, за да се вижда отдалеч един от позабравените, но уникални символи на София.

По програма Европа на Столичната община бетонната част беше измита, почистени бяха и онези камбани, които оцеляха след многото години на кражби, през които единственият по рода си в цял свят комплекс е оставен без финансиране.

Организаторите на благородната акция от Спаси София имат за цел и да популяризират конструкцията, изгтрадена от покойната Людмила Живкова по времето на "развития комунизъм" /края на 70-те/. Тяхната идея е свързана с 40-годишниатана Камбаните, която е през 2019 г.

Първата международна детска асамблея в София се провежда през 1979 г. Следващите й три издания са през 1982, 1985 и 1988 г., а през 1989 г. се провежда последната проява от поредицата – международната детска среща в София.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Автор Спорт
Коментирай