Нарушенията в "Пирогов" не били фрапиращи

Нарушенията в "Пирогов" не били фрапиращи | StandartNews.com
София. Нарушения в "Пирогов" има, но те не са фрапиращи и се срещат във всички по-големи болници, обяви шефът на здравната каса д-р Пламен Цеков. Докладът на Здравната каса от проведената в "Пирогов" проверка трябва да бъде готов тези дни. 
Миналия петък в болницата пристигнаха инспектори от министерството и касата, но не успяха да направят пълна проверка заради отсъствие на част от администрацията.

Пропуски в историята на заболяването, липса на анeстезиологична консултация преди операция, отсъствие на двама пациенти от болничните им легла - това са част от нередностите, които инспекторите на Здравната каса са заварили в "Пирогов" при внезапната проверка в петък, обясни Цеков.

Засега не можело да се говори за наказание и виновни, тъй като трябва да се анализират причините за пропуските, предава БНР. Цеков обясни, че проверката в "Пирогов" не е била целенасочена и само в това лечебно заведение. Тя е първата от поредица такива внезапни проверки, които ще бъдат извършени във всички партньори на НЗОК, работещи по клинични пътеки.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай