Лиляна Павлова изумена от блокажа на "Хемус"

Лиляна Павлова изумена от блокажа на "Хемус"  | StandartNews.com

София. Строителният министър Лиляна Павлова призна, че е била изумена от блокирането на магистрала "Хемус" сякаш за първи път вали сняг в България. Министърката напълно оправда вчерашните уволнения в „Автомагистрали" ЕАД.

„Жалко е, че заради безотговорността на някои лица, се стигна до такава кризисна ситуация", каза пред бТВ Павлова. Тя поясни, че от септември месец всяка седмица има срещи с подразделенията на Агенция „Пътна инфраструктура" за синхронизация на работата при един по - силен снеговалеж, така че отговорността за АМ „Хемус" е изцяло на Автомагистрали" ЕАД, категорична бе Павлова. Според нея не е било работа на министрите да решават проблема с блокираната АМ „Хемус”, а точно това е станало.

„Тази сутрин” директорът на Агенция „Пътна инфраструктура” Лазар Лазаров.Камионите с неподходящи гуми и водачите им, които нарушават разпоредбите на Пътна полиция, пречат на почистващата техника. Това подчерта при участието си в предаването  

Ръководството на "Автомагистрали" ЕАД е било освободено, защото не е предприело адекватни мерки за преодоляване на кризисната ситуация на магистрала „Хемус”. Държавната фирма, която отговаря за почистването на магистралата, не е повикала навреме тежка техника, смятайки, че може да се справи сама. 

Лазаров подкрепи идеята на премиера Бойко Борисов за задържане на водачите, които нарушават предписанията на МВР.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай