Горски правят търгове за брадви

Опашки за въглища, роми ги продават на черно

Горски правят търгове за брадви  | StandartNews.com

Пазарджик. Десетократно повечето заловени бракониери на дърва накараха горските да прибегнат до търгове. Многобройните конфискувани инструменти се разпродават на символични цени, които не могат да покрият разходите по превантивната дейност на регионалните дирекции, но все пак пълнят бюджета, казаха за агенция Стандарт Нюз служители.

Най-много се грабят иззети и запазени моторни триони, които едва стигат цената от 250 лв. Търгуват се дори каруци и самари за цена по 150 лв., а за брадва от горската дирекция купувачи се бъркали с по 2-3 лв.

Бракониерите превзеха гората и набезите им унищожават всичко наред, алармираха лесничеите. Набезите започнали да нарастват през последната седмица, а бракониерите посягали дори на складирани от горското дървета. Иззетите количества на откраднатите дърва на търг започват също да се разпродават, а санкциите са от 50 лв. нагоре, плюс изземването.

Междувременно проверка по складовете за въглища показа, че огромните опашки за брикети продължават. Ромите търгуват чувал на черно за 14 лв. и така спасяват положението на закъсалите домакинства.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай